Algab Eesti eesistumise arutelusari “Euroopal veab, Eesti veab!”

19.03.2017

Märtsi lõpus ja aprilli alguses korraldavad Avatud Eesti Fond, vabaühenduste liit EMSL ja Riigikantselei üle Eesti kuus arutelu pealkirjaga “Euroopal veab, Eesti veab!”.

Eesti eksperdid selgitavad neis täpsemalt, mis teemad asuvad Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteetide ehk uuendusmeelse, digitaalse, kaasava ja turvalise Euroopa arendamise all. Pärast ekspertide lühiettekandeid oodatakse osalejate tagasisidet ja mõtteid, mida silmas pidada Eesti eesistumisprogrammi koostamisel.

“28 riigi poliitikute ja ametnike töö tulemusel sünnivad Euroopa Liidu Nõukogus otsused, mis peaksid suurendama enam kui 500 miljoni eurooplase - sealhulgas 1,3 miljoni eestimaalase - valikuvabadusi ja turvalisust, aitama paremini ühendada töö- ja pereelu, kasvatama majandust, looma töökohti ning vähendama bürokraatiat,” selgitas Riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor Klen Jäärats.

“Kõik Euroopas toimuv puudutab otseselt ka meid, alates päevakajalistest poliitilistest sündmustest kuni erinevate seadusteni. Olen kindel, et need debatid aitavad inimestel mõista, kuivõrd ühine vereringe meil tegelikult on ja kui palju sellest sõltub,” avaldas lootust Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam. “Oma ideid lisades saavad sajad üle Eesti tegutsevad vabaühendused võimaluse kasvatada oma mõju pea kõigis teemades, millega nad igapäevaselt tegutsevad,” märkis ka EMSLi juhataja Maris Jõgeva.

Eesti juhib esimest korda eesistujana Euroopa Liidu Nõukogu tööd 2017. aasta juuli algusest detsembri lõpuni. Euroopa Liidu Nõukogus otsivad riigid üksmeelt kõiki riike puudutavates küsimustes ning püüavad leida tasakaalu rahvuslike huvide ja tervet Euroopat edasi viivate otsuste vahel. Läbirääkimistelaual on sageli 28 arvamust, millest peab eesistuja vedamisel sündima ühine poliitika, mis sobib kõigile.

“Euroopal veab, Eesti veab!” avaüritus toimub esmaspäeval, 20. märtsil kell 15:00-18:00 Tallinna Ülikooli Euroopa saalis (Narva mnt 29). Avamisel saavad sõna keskkonnaminister Marko Pomerants ning Euroopa Parlamendi liige, endine välisminister Urmas Paet. Arutelu modereerib kogenud väitleja ning strateegilise juhtimise konsultant Toomas Roolaid. Üritustest on oodatud osa saama kõik huvilised.

Üritustele registreerimine

Arutelud toimuvad:

Kõik üritused jagunevad ettekanneteks ja lauaaruteludeks, v.a 29.03 Tallinna üritus, kus ettekannetele järgneb lühem saaliarutelu. 20.03, 27.03 ja 29.03 üritused toimuvad nii eesti kui vene keeles sünkroontõlkega. Et vaim püsiks värske, pakutakse üritustel kohvi ja suupisteid.

Lisainfo:

Andrei Liimets, Avatud Eesti Fond
+37256665142

Triin Oppi, Riigikantselei
+372 502 5120

Olga Korneitšik, Riigikantselei (venekeelne meedia)
+372 56 201119

 

Veel uudiseid

Veel uudiseid

Välisminister Sven Mikser Daeshi-vastase koalitsiooni välisministrite kohtumisel Washingtonis
23.03.2017 9:40, sandra.preiman
Välisminister Mikser kinnitas eile Daeshi-vastase koalitsiooni välisministrite kohtumisel Washingtonis, et Eesti jätkab kindlalt võitlust terrorismiga ning et turvaline ja kaitstud Euroopa on Eesti Euroopa Liidu eesistumise prioriteet.
Eesti eriesindaja Euroopa Liidu juures Matti Maasikas kohtumisel Bosnia ja Hertsegoviina asevälisministriga
22.03.2017 16:20, sandra.preiman
Täna, 22. märtsil tutvustas Eesti eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Sarajevos kohtumistel Bosnia ja Hertsegoviina väliskaubandus- ja majandussuhete ministri, asepeaminister Mirko Sarovići, asevälisminister Josip Brkići ja välisministeeriumi Euroopa integratsiooni osakonna peadirektori Edin Dilberovićiga Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteete.
Rahandusminister Sven Sester kohtumisel Rootsi kolleegiga
22.03.2017 9:16, sandra.preiman
Rahandusminister Sven Sester kohtus eile Brüsselis Rootsi kolleegi Magdalena Anderssoniga, et rääkida kahe riigi koostööst ning Eesti eesistumise ajal olulistest ELi rahandusteemadest, eelkõige finantsteenuste ja panganduse valdkonnas.