Euroopa kaitseministrid arutavad liidu kaitsealast edasiminekut

18.05.2017

Kaitseminister Margus Tsahkna osaleb täna Brüsselis Euroopa Liidu kaitseministrite kohtumisel, mille käigus pannakse paika kaitsealase koostöö teetähised Eesti eesistumise ajaks.
 
Tänase kohtumisel on põhiteemaks ELi globaalstrateegia rakendamine. Kaitseministrid arutavad selle käigus Euroopa Liidu sõjaliste missioonide ühtse juhtimisvõime rakendamist, ELi lahingugruppide kasutamise tulevikku ja koordineeritud kaitseplaneerimise arenguid.
 
Eraldi teemaks on alalise struktureeritud koostöö (PESCO) käivitamine. PESCO on ELi Lissaboni lepingus sätestatud koostöömudel, milles rühm liikmesriike võtab endale siduvamad kohustused kaitsevaldkonnas.
 
Vabariigi Valitsus otsustas 3. mail Brüsselis peetud istungil toetada struktureeritud koostööd ning liituda initsiatiiviga, juhul kui liikmesriigid võtavad vastu otsuse PESCO luua. PESCO võib käivituda juba Eesti ELi nõukogu eesistumise ajal. 
 
Euroopa kaitseministrite kohtumisel on plaanis ka arutelu EL-NATO koostööst, millest võtab osa ka NATO peasekretär Jens Stoltenberg. Samuti on plaanis ühine töölõuna Euroopa Liidu kaitse- ja siseministrite osalusel, kus teravdatud tähelepanu all on terrorismivastane võitlus.
 
Tegemist on viimase Euroopa Liidu kaitseministrite ametliku kohtumisega enne Eesti eesistumise algust.

Lisainfo:

Andres Sang
pressiesindaja
Telefon: 717 0167
 

Veel uudiseid

Veel uudiseid

24.05.2017 17:42, tiina.rekand
Täna hommikul külastas keskkonnaminister Marko Pomerants Helsingit, kus kohtus Soome põllumajanduse ja metsanduse ministri Jari Leppäga ning Soome parlamendi metsandus- ja põllumajanduskomitee liikmetega. Kohtumiste fookuses olid lõhed, täpsemalt järgmiseks aastaks jagatav Soome lahe lõhekvoot ja lõhe majandamise kava. Eesti ettepanek on jätta kvoot vähemalt 2017. aasta tasemele ehk siis tohib välja püüda 1075 lõhekala.
24.05.2017 17:32, tiina.rekand
„Eesti on hea koht elamiseks. Me peame hindama seda, mida oleme viimase 25 aasta jooksul saavutanud. Meie digiühiskonna kiire areng on eeskujuks kogu Euroopale,” ütles president Kersti Kaljulaid täna Tallinna Pae Gümnaasiumi õpilastele ühiskonnaõpetuse tundi andes.
Future of Europe: Changing Times, Lasting Values
24.05.2017 15:35, tiina.rekand
Teisipäeval, 30. mail külastavad Euroopa Parlamendi president Antonio Tajani ja EP poliitiliste gruppide esindajad Eestit, et saada ülevaade Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ettevalmistustest ja prioriteetidest.