Euroopa kaitseministrid arutavad liidu kaitsealast edasiminekut

18.05.2017

Kaitseminister Margus Tsahkna osaleb täna Brüsselis Euroopa Liidu kaitseministrite kohtumisel, mille käigus pannakse paika kaitsealase koostöö teetähised Eesti eesistumise ajaks.
 
Tänase kohtumisel on põhiteemaks ELi globaalstrateegia rakendamine. Kaitseministrid arutavad selle käigus Euroopa Liidu sõjaliste missioonide ühtse juhtimisvõime rakendamist, ELi lahingugruppide kasutamise tulevikku ja koordineeritud kaitseplaneerimise arenguid.
 
Eraldi teemaks on alalise struktureeritud koostöö (PESCO) käivitamine. PESCO on ELi Lissaboni lepingus sätestatud koostöömudel, milles rühm liikmesriike võtab endale siduvamad kohustused kaitsevaldkonnas.
 
Vabariigi Valitsus otsustas 3. mail Brüsselis peetud istungil toetada struktureeritud koostööd ning liituda initsiatiiviga, juhul kui liikmesriigid võtavad vastu otsuse PESCO luua. PESCO võib käivituda juba Eesti ELi nõukogu eesistumise ajal. 
 
Euroopa kaitseministrite kohtumisel on plaanis ka arutelu EL-NATO koostööst, millest võtab osa ka NATO peasekretär Jens Stoltenberg. Samuti on plaanis ühine töölõuna Euroopa Liidu kaitse- ja siseministrite osalusel, kus teravdatud tähelepanu all on terrorismivastane võitlus.
 
Tegemist on viimase Euroopa Liidu kaitseministrite ametliku kohtumisega enne Eesti eesistumise algust.

Lisainfo:

Andres Sang
pressiesindaja
Telefon: 717 0167
 

Veel uudiseid

Veel uudiseid

Ohakalind
07.07.2017 9:24, sandra.preiman

Veebilehelt eu2017.ee leiab kogu teabe Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ürituste ja uudiste kohta.

Toit
06.07.2017 10:32, sandra.preiman

Riigikantselei korraldab koostöös ministeeriumitega ministrite mitteametlikke kohtumisi ja kõrgetasemelisi konverentse, kus pakuvad toitlustust Carmen Catering ja Event catering. Üritused toimuvad enamasti juulis, septembris ja oktoobris ning toimumiskohaks on Kultuurikatel.

27.06.2017 20:36, tiina.rekand

Järgmise poolaasta jooksul on Tallinnas seoses Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisega muudetud liikluskorraldust.