Euroopa kaitseministrid arutavad liidu kaitsealast edasiminekut

18.05.2017

Kaitseminister Margus Tsahkna osaleb täna Brüsselis Euroopa Liidu kaitseministrite kohtumisel, mille käigus pannakse paika kaitsealase koostöö teetähised Eesti eesistumise ajaks.
 
Tänase kohtumisel on põhiteemaks ELi globaalstrateegia rakendamine. Kaitseministrid arutavad selle käigus Euroopa Liidu sõjaliste missioonide ühtse juhtimisvõime rakendamist, ELi lahingugruppide kasutamise tulevikku ja koordineeritud kaitseplaneerimise arenguid.
 
Eraldi teemaks on alalise struktureeritud koostöö (PESCO) käivitamine. PESCO on ELi Lissaboni lepingus sätestatud koostöömudel, milles rühm liikmesriike võtab endale siduvamad kohustused kaitsevaldkonnas.
 
Vabariigi Valitsus otsustas 3. mail Brüsselis peetud istungil toetada struktureeritud koostööd ning liituda initsiatiiviga, juhul kui liikmesriigid võtavad vastu otsuse PESCO luua. PESCO võib käivituda juba Eesti ELi nõukogu eesistumise ajal. 
 
Euroopa kaitseministrite kohtumisel on plaanis ka arutelu EL-NATO koostööst, millest võtab osa ka NATO peasekretär Jens Stoltenberg. Samuti on plaanis ühine töölõuna Euroopa Liidu kaitse- ja siseministrite osalusel, kus teravdatud tähelepanu all on terrorismivastane võitlus.
 
Tegemist on viimase Euroopa Liidu kaitseministrite ametliku kohtumisega enne Eesti eesistumise algust.

Lisainfo:

Andres Sang
pressiesindaja
Telefon: 717 0167
 

Veel uudiseid

Veel uudiseid

Infograafika
02.01.2018 15:49, tiina.rekand

Eesistumise jooksul peeti maha üle pooleteisetuhande ametliku ja mitteametliku kohtumise. Seda tegi 1300 eesistumisametnikku, kes said osa 600 kilost martsipanikommidest ja suutsid kokku hoida seitse miljonit eurot. Milline nägi eesistumine välja arvude keeles?

Stenbocki maja
02.01.2018 10:54, tiina.rekand

Eesti andis aasta viimasel päeval Bulgaariale üle eesistumise teatepulga — korraldajate sõnul rahuliku südamega. Kuigi üritused ja trall on eesistumise meeleolukam osa, peitub tegelik sisu eelnõudes, kus tuli läbirääkimiste käigus kokkuleppeid otsida. Lugesime üle Eesti panused Euroopa Liidu tulevikku.

Kultuurikatel eesistumise ajal
29.12.2017 14:58, tiina.rekand

Eesti esimene eesistumine Euroopa Liidu Nõukogus lõppeb 31. detsembril. Alates 1. jaanuarist võtab eesistuja rolli üle Bulgaaria, kelle ülesanne on järgneva poole aasta jooksul viia edasi Eesti ja teiste varasemate eesistujate tööd Euroopa Liidu otsustusprotsessides. Eesti, Bulgaaria ja Austria on järjestikuste eesistujatena koostanud ka eesistujariikide kolmiku programmi, et jõuda pooleteise aasta jooksul ühistes olulistes valdkondades järjekindlalt võimalikult kaugele.