Euroopa Liidu 2018. aasta eelarve läbirääkimisi juhib Eesti eesistumise ajal eriesindaja Märt Kivine

13.04.2017

Valitsuse otsusel hakkab Euroopa Liidu järgmise aasta eelarve läbirääkimisi liikmesriike esindava ELi nõukogu, europarlamendi ja Euroopa Komisjoni vahel juhtima eriesindaja Märt Kivine. Ettepaneku nimetada eriesindajaks Märt Kivine tegi valitsusele rahandusminister Sven Sester. 
 
Rahandusminister Sven Sesteri sõnul on Märt Kivise eriesindajaks nimetamine ELi tavade kohane. „Eesistumise ajal langeb rahandusministrile hulk majandus- ja rahandusministrite nõukogu ehk Ecofini juhtimisega seotud ülesandeid. Eelarveläbirääkimised on eraldiseisev ja aeganõudev protsess, mida on seni tihti usaldatud ministriga tihedas koostöös tegutsevale eriesindajale. Selline lähenemine on ennast eriti õigustanud viimaste aastate pingelisematel eelarvete läbirääkimistel,“ selgitas Sester. 
 
„Euroopa Liidu 2018. aasta eelarve edukas kinnitamine praeguses keerulises olukorras on Eesti eesistumise üks prioriteetseid ülesandeid. Olen veendunud, et koos Märt Kivisega suudame eelarvekõnelused edukalt tulemuseni juhtida,“ ütles Sester. „Kivine on tõestanud ennast nii Eesti avalikus teenistuses kui ka rahvusvahelistes finantsinstitutsioonides.“ 
 
„Eestilt oodatakse Euroopa Liidu tuleva aasta eelarve läbirääkimiste sujuvat juhtimist,“ ütles Märt Kivine. „Eesti ees seisab väljakutse leida 28 liikmesriigi huvide vahel tasakaal ja ühisosa, ELi eelarve on nagu riigieelarvegi poliitika juhtimise instrument.“ 
 
Eriesindaja juhtimisel on eelarvekõnelusi varasemalt peetud ka näiteks Rootsi, Leedu ja mullu Slovakkia eesistumise ajal. Märt Kivine saab volitused esindada Eestit kui eesistujat parlamendi plenaaristungil, lepituskohtumistel ning kolmepoolsetel läbirääkimistel ehk triloogidel Euroopa Parlamendi ja Euroopa Komisjoniga. 
 
Eriesindaja ametikoht on loodud rahandusministeeriumisse kuni eesistumise aja lõpuni. Märt Kivine alustab tööd 24. aprlill 2017
 
Märt Kivine tuleb ametisse Maailmapangast, Washingtonist, kus ta viimase seitsme aasta jooksul töötas Maailmapanga peaökonomisti ja asepresidendi nõunikuna ning Maailmapanga Nõukogu nõunikuna. Enne Washingtoni siirdumist oli Kivine rahandusministeeriumi nõunik ning Eesti esindaja Euroopa majandus- ja rahanduskomitees. Kivine on töötanud ka eurointegratsioonibüroos, riigikontrollis ja välisministeeriumis, samuti ajakirjanikuna. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli eesti filoloogia eriala ning õppinud Helsingi Ülikoolis riigiteadusi ning kirjandusteadust.

Lotte-Triin Narusk 
avalike suhete osakond
rahandusministeerium
+372 6113403 
twitter.com/rahandus | blogi.fin.ee

Veel uudiseid

Veel uudiseid

Minskis toimusid Eesti ja Valgevene välisministeeriumi vahelised konsultatsioonid
21.04.2017 16:35, sandra.preiman
Neljapäeval, 20. aprillil toimusid Minskis Eesti ja Valgevene välisministeeriumi vahelised poliitilised konsultatsioonid. Eesti delegatsiooni juhtis välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor asekantsleri ülesannetes Paul Teesalu. Valgevene delegatsiooni eesotsas oli asevälisminister Jevgeni Šestakov.
EV100 ja EL Nõukogu eesistumine avasid lisataotlusvooru rahvusvaheliste sündmuste toetamiseks
19.04.2017 15:41, sandra.preiman
Täiendava taotlusvooru eesmärk on leida 2017. ja 2018. aastaks kaheksateistkümnesse Euroopa linna kõrgetasemelisi Eesti kultuuri-, hariduse-, teaduse- ja tehnoloogiateemalisi üritusi.
Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart ja LAVi väikeettevõtlusminister Lindiwe Zulu
18.04.2017 14:35, sandra.preiman
Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart on koos äridelegatsiooniga visiidil Lõuna-Aafrika Vabariigis, kus ta kohtus täna LAVi väikeettevõtluse arendamise ministri Lindiwe Zuluga.