EV100 ja ELi nõukogu eesistumine avasid lisataotlusvooru rahvusvaheliste sündmuste toetamiseks

19.04.2017

Täiendava taotlusvooru eesmärk on leida 2017. ja 2018. aastaks kaheksateistkümnesse Euroopa linna kõrgetasemelisi Eesti kultuuri-, hariduse-, teaduse- ja tehnoloogiateemalisi üritusi. Taotlusvoor on avatud kuni 17. maini ning osalema on oodatud kõik Eesti Vabariigi 100. aastapäevale või Eesti ELi nõukogu eesistumisele pühendatud professionaalse suunitluse ning olulise kõlapinnaga ürituste korraldajad. 

„Värske taotlusvooruga soovime muuta välisprogrammi ulatust ja haaret veelgi laiemaks. Usume, et tänu erinevate valdkondade rahvusvahelistele kontaktidele ja kogemustele õnnestub seni kasutamata potentsiaal ja õhus olevad ideed vormida konkreetseteks algatusteks,“ selgitas EV100 ja EL Nõukogu eesistumise rahvusvahelise programmi juht Jorma Sarv. Sarve sõnul võimaldab taotlusvoor tutvustada Eesti talente veelgi rohkemates linnades ja viia juubelipidustused laiema publikuni.  

Taotlusvooru on oodatud järgmiste linnadega seotud ettepanekud: Ankara, Ateena, Bukarest, Haag, Kiiev, Kopenhaagen, Lissabon, Madrid, Oslo, Pariis, Praha, Reykjavik, Riia, Rooma, Stockholm, Tbilisi, Varssavi ja Vilnius. Aastal 2017 toimuvate ürituste toetuste kogumaht on 80 000 eurot; aastal 2018 toimuvate ürituste toetuste kogumaht on 180 000 eurot. 

EV100 ja Eesti ELi nõukogu eesistumise raames toimuva välisprogrammi kavas on täna enam kui 150 sündmust rohkem kui 30. riigis üle maailma. Sündmused valiti kahe taotlusvooru käigus välja ligi 400 ettepaneku hulgast. Programmi eesmärgiks on tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja Eesti ELi nõukogu eesistumist välisriikides ja tutvustada meie riiki läbi andekate Eesti inimeste.   

Välisprogrammi kava on leitav events.estonia.ee veebilehelt ning täieneb pidevalt. 

Lisainfo taotlusvoorus osalemise kohta on leitav ev100.ee veebilehelt.

Lisainfo:
Heilika Pikkov 
EV100 ja EL eesistumise rahvusvahelise programmi haldur
EV100 korraldustoimkond
tel: 5691 2091

Veel uudiseid

Veel uudiseid

Minskis toimusid Eesti ja Valgevene välisministeeriumi vahelised konsultatsioonid
21.04.2017 16:35, sandra.preiman
Neljapäeval, 20. aprillil toimusid Minskis Eesti ja Valgevene välisministeeriumi vahelised poliitilised konsultatsioonid. Eesti delegatsiooni juhtis välisministeeriumi poliitikaosakonna peadirektor asekantsleri ülesannetes Paul Teesalu. Valgevene delegatsiooni eesotsas oli asevälisminister Jevgeni Šestakov.
Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart ja LAVi väikeettevõtlusminister Lindiwe Zulu
18.04.2017 14:35, sandra.preiman
Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart on koos äridelegatsiooniga visiidil Lõuna-Aafrika Vabariigis, kus ta kohtus täna LAVi väikeettevõtluse arendamise ministri Lindiwe Zuluga.
13.04.2017 12:37, Kaisa Kaer
Valitsuse otsusel hakkab Euroopa Liidu järgmise aasta eelarve läbirääkimisi liikmesriike esindava ELi nõukogu, europarlamendi ja Euroopa Komisjoni vahel juhtima eriesindaja Märt Kivine. Ettepaneku nimetada eriesindajaks Märt Kivine tegi valitsusele rahandusminister Sven Sester.