EV100 ja ELi nõukogu eesistumine avasid lisataotlusvooru rahvusvaheliste sündmuste toetamiseks

19.04.2017

Täiendava taotlusvooru eesmärk on leida 2017. ja 2018. aastaks kaheksateistkümnesse Euroopa linna kõrgetasemelisi Eesti kultuuri-, hariduse-, teaduse- ja tehnoloogiateemalisi üritusi. Taotlusvoor on avatud kuni 17. maini ning osalema on oodatud kõik Eesti Vabariigi 100. aastapäevale või Eesti ELi nõukogu eesistumisele pühendatud professionaalse suunitluse ning olulise kõlapinnaga ürituste korraldajad. 

„Värske taotlusvooruga soovime muuta välisprogrammi ulatust ja haaret veelgi laiemaks. Usume, et tänu erinevate valdkondade rahvusvahelistele kontaktidele ja kogemustele õnnestub seni kasutamata potentsiaal ja õhus olevad ideed vormida konkreetseteks algatusteks,“ selgitas EV100 ja EL Nõukogu eesistumise rahvusvahelise programmi juht Jorma Sarv. Sarve sõnul võimaldab taotlusvoor tutvustada Eesti talente veelgi rohkemates linnades ja viia juubelipidustused laiema publikuni.  

Taotlusvooru on oodatud järgmiste linnadega seotud ettepanekud: Ankara, Ateena, Bukarest, Haag, Kiiev, Kopenhaagen, Lissabon, Madrid, Oslo, Pariis, Praha, Reykjavik, Riia, Rooma, Stockholm, Tbilisi, Varssavi ja Vilnius. Aastal 2017 toimuvate ürituste toetuste kogumaht on 80 000 eurot; aastal 2018 toimuvate ürituste toetuste kogumaht on 180 000 eurot. 

EV100 ja Eesti ELi nõukogu eesistumise raames toimuva välisprogrammi kavas on täna enam kui 150 sündmust rohkem kui 30. riigis üle maailma. Sündmused valiti kahe taotlusvooru käigus välja ligi 400 ettepaneku hulgast. Programmi eesmärgiks on tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ja Eesti ELi nõukogu eesistumist välisriikides ja tutvustada meie riiki läbi andekate Eesti inimeste.   

Välisprogrammi kava on leitav events.estonia.ee veebilehelt ning täieneb pidevalt. 

Lisainfo taotlusvoorus osalemise kohta on leitav ev100.ee veebilehelt.

Lisainfo:
Heilika Pikkov 
EV100 ja EL eesistumise rahvusvahelise programmi haldur
EV100 korraldustoimkond
tel: 5691 2091

Veel uudiseid

Veel uudiseid

Infograafika
02.01.2018 15:49, tiina.rekand

Eesistumise jooksul peeti maha üle pooleteisetuhande ametliku ja mitteametliku kohtumise. Seda tegi 1300 eesistumisametnikku, kes said osa 600 kilost martsipanikommidest ja suutsid kokku hoida seitse miljonit eurot. Milline nägi eesistumine välja arvude keeles?

Stenbocki maja
02.01.2018 10:54, tiina.rekand

Eesti andis aasta viimasel päeval Bulgaariale üle eesistumise teatepulga — korraldajate sõnul rahuliku südamega. Kuigi üritused ja trall on eesistumise meeleolukam osa, peitub tegelik sisu eelnõudes, kus tuli läbirääkimiste käigus kokkuleppeid otsida. Lugesime üle Eesti panused Euroopa Liidu tulevikku.

Kultuurikatel eesistumise ajal
29.12.2017 14:58, tiina.rekand

Eesti esimene eesistumine Euroopa Liidu Nõukogus lõppeb 31. detsembril. Alates 1. jaanuarist võtab eesistuja rolli üle Bulgaaria, kelle ülesanne on järgneva poole aasta jooksul viia edasi Eesti ja teiste varasemate eesistujate tööd Euroopa Liidu otsustusprotsessides. Eesti, Bulgaaria ja Austria on järjestikuste eesistujatena koostanud ka eesistujariikide kolmiku programmi, et jõuda pooleteise aasta jooksul ühistes olulistes valdkondades järjekindlalt võimalikult kaugele.