President Kaljulaid kohtus Malta riigipeaga

27.06.2017

Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus täna Roomas Malta presidendi Marie-Louise Coleiro Preca’ga. Riigipead arutasid kahe riigi koostööd ning Malta kogemusi EL Nõukogu eesistujana.

„Tänasin Malta riigipead selle töö eest, mida nad on viimase poole aasta jooksul teinud ELi nõukogu eesistujana. Sel nädalal läheb teatepulk üle meile ning Malta kogemused on väärtuslikud,“ ütles riigipea pärast kohtumist.

Kohtumisel keskenduti ELi rändekriisile ning Eesti kogemustele digiühiskonna ülesehitamisel. „Lõuna-Euroopas on migratsiooniküsimused oluliselt teravamalt päevakorral, sest jätkuvalt on olukord Vahemere keskosa rändeteel kriitiline. Rändeküsimused saavad üheks oluliseks teemaks ka meie ELi nõukogu eestistumise ajal,“ sõnas president Kaljulaid.

Riigipea tutvustas Malta presidendile ühtlasi Eesti prioriteete eesistumise ajal. „Rääkisime palju digiteemadest, mis läbivad tegelikult horisontaalselt kõiki meie laual olevaid teemasid. Meie kogemused digiühiskonna ülesehitamisel on jätkuvalt see, mille vastu elavat huvi tuntakse, nii ka Maltal,“ lisas ta.

Kohtumisel räägiti ka kahe riigi koostööst ning võimalikest ühistest projektidest tulevikus. Kahe riigi presidendid osalesid täna Roomas Women’s Forumil ning rahu ja julgeoleku-teemalisel arutelul.

Veel uudiseid

Veel uudiseid

Infograafika
02.01.2018 15:49, tiina.rekand

Eesistumise jooksul peeti maha üle pooleteisetuhande ametliku ja mitteametliku kohtumise. Seda tegi 1300 eesistumisametnikku, kes said osa 600 kilost martsipanikommidest ja suutsid kokku hoida seitse miljonit eurot. Milline nägi eesistumine välja arvude keeles?

Stenbocki maja
02.01.2018 10:54, tiina.rekand

Eesti andis aasta viimasel päeval Bulgaariale üle eesistumise teatepulga — korraldajate sõnul rahuliku südamega. Kuigi üritused ja trall on eesistumise meeleolukam osa, peitub tegelik sisu eelnõudes, kus tuli läbirääkimiste käigus kokkuleppeid otsida. Lugesime üle Eesti panused Euroopa Liidu tulevikku.

Kultuurikatel eesistumise ajal
29.12.2017 14:58, tiina.rekand

Eesti esimene eesistumine Euroopa Liidu Nõukogus lõppeb 31. detsembril. Alates 1. jaanuarist võtab eesistuja rolli üle Bulgaaria, kelle ülesanne on järgneva poole aasta jooksul viia edasi Eesti ja teiste varasemate eesistujate tööd Euroopa Liidu otsustusprotsessides. Eesti, Bulgaaria ja Austria on järjestikuste eesistujatena koostanud ka eesistujariikide kolmiku programmi, et jõuda pooleteise aasta jooksul ühistes olulistes valdkondades järjekindlalt võimalikult kaugele.