President Kaljulaid kohtus Malta riigipeaga

27.06.2017

Vabariigi President Kersti Kaljulaid kohtus täna Roomas Malta presidendi Marie-Louise Coleiro Preca’ga. Riigipead arutasid kahe riigi koostööd ning Malta kogemusi EL Nõukogu eesistujana.

„Tänasin Malta riigipead selle töö eest, mida nad on viimase poole aasta jooksul teinud ELi nõukogu eesistujana. Sel nädalal läheb teatepulk üle meile ning Malta kogemused on väärtuslikud,“ ütles riigipea pärast kohtumist.

Kohtumisel keskenduti ELi rändekriisile ning Eesti kogemustele digiühiskonna ülesehitamisel. „Lõuna-Euroopas on migratsiooniküsimused oluliselt teravamalt päevakorral, sest jätkuvalt on olukord Vahemere keskosa rändeteel kriitiline. Rändeküsimused saavad üheks oluliseks teemaks ka meie ELi nõukogu eestistumise ajal,“ sõnas president Kaljulaid.

Riigipea tutvustas Malta presidendile ühtlasi Eesti prioriteete eesistumise ajal. „Rääkisime palju digiteemadest, mis läbivad tegelikult horisontaalselt kõiki meie laual olevaid teemasid. Meie kogemused digiühiskonna ülesehitamisel on jätkuvalt see, mille vastu elavat huvi tuntakse, nii ka Maltal,“ lisas ta.

Kohtumisel räägiti ka kahe riigi koostööst ning võimalikest ühistest projektidest tulevikus. Kahe riigi presidendid osalesid täna Roomas Women’s Forumil ning rahu ja julgeoleku-teemalisel arutelul.

Veel uudiseid

Veel uudiseid

Ohakalind
07.07.2017 9:24, sandra.preiman

Veebilehelt eu2017.ee leiab kogu teabe Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ürituste ja uudiste kohta.

Toit
06.07.2017 10:32, sandra.preiman

Riigikantselei korraldab koostöös ministeeriumitega ministrite mitteametlikke kohtumisi ja kõrgetasemelisi konverentse, kus pakuvad toitlustust Carmen Catering ja Event catering. Üritused toimuvad enamasti juulis, septembris ja oktoobris ning toimumiskohaks on Kultuurikatel.

27.06.2017 20:36, tiina.rekand

Järgmise poolaasta jooksul on Tallinnas seoses Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisega muudetud liikluskorraldust.